I. Лунінец

Нарадзіліся: Аляшкевіч Вольга, Грамыка Ларыса, Жук Рыгор, Жылко Вадім, Канапацкая Таццяна, Коласаў Леў, Лабачэўская-Каратышэўская Аляксандра, Ляскавец (Взёнтэк) Алена, Пінігін Віктар, Свібовіч Ірына, Спрынчан Аксана, Хмялеўская Людміла, Цітовіч Ігар

Жылі (жывуць), бывалі: Абрэмбскі Юзаф, Анцукевіч Мікалай, Арэшка Міхась, Балахонаў Сяргей,Бандарэнка Ганна, Блок Аляксандр, Вайндрах Георгій, Віктарава Лілія, Вольскі Віталь, Гаргун ГалінаГрыдзюшка Вольга,  Калінковіч МікалайКантрым КазімірКарскі Яўхім, Каўко Аляксей,  Колас Якуб, Лапанік Фёдар, Лаўшук Сцяпан, Леанавец Аляксандр, Літвінчук Васіль, Мазько Андрэй, Мірчук Алена, Панасюк Іван, Панасюк Ларыса, Прасмыцкі Мікалай, Прорвіч Соф’я,Ранькоўскі Гжэгаж, Спрынчан Браніслаў, Спрынчан Вадзім, Старавойтаў Яўген,Тавянска-Міхальска Марыя-Аліна, Талстой Аляксей Мікалаевіч, Тацішчаў Васіль, Таўлай Валянцін, Федзюковіч Мікола, Філатаў (Карповіч) Віктар, Харламаў Анатоль, Хаўдзееў Аляксандр, Шырма Рыгор, Ядвігін Ш.

Выступалі: Акудовіч Валянцін, Акулін Эдуард, Аляксандраў Мікалай, Амяльчук Сяргей, Белы Аляксей, Бяласін Яўген, Валасюк Леанід, Васючэнка Пятро, Вярэніч Вячаслаў, Галаскок Аляксей, Герчык Міхаіл, Глазаў Уладзімір,Глушакоў Уладзімір, Грышкавец Валерый, Гуменяк Юрый, Дашына Ярына, Дзеружынскі Авер’ян, Дучыц Людміла, Дэбіш Васіль,Енбулаева Ніна, Жуковіч Васіль, Законнікаў Сяргей, Зэкаў Анатоль, Ігнацюк Алена, Іпатава Вольга, Кандратаў Мікола, Каско Алесь, Квілорыя Валерый, Клімковічы Максім і Ірына, Корнеў Алесь, Красеўская Любоў, Крэйдзіч Анатоль, Кукса Валянціна, Кухараў Сцяпан, Лабачэўская Вольга, Лагвіновіч Іван, Лаўровіч Мікалай, Ліс Арсень, Лозка Алесь, Ляхновіч Павел,  Ляшкевіч Ірына, Маліноўскі Міхась, Мароз Уладзімір, Марціновіч Віктар, Мацяш Ніна, Мінкін Алег, Нардштэйн Міхаіл, Осіпава Валянціна, Паплаўскі Алесь, Пашкевіч Алесь, Плакс Зміцер, Правасуд Уладзімір, Пракаповіч Мікола, Прыходзька Пятро, Пятровіч Барыс, Раманчук Раіса, Скобла Міхась, Скрыпка Міхась, Струмень Васіль, Сянкевіч Мікола, Танк Максім, Трахімёнак Сяргей, Трэнас Віка, Філатаў Аляксей, Хадановіч Андрэй, Чарнякевіч Ціхан, Чаромін Аляксандр, Чэрня Хведар, Шавыркін Міхась, Шалахоўскі Аляксей, Шолам-Алейхем, Шушко Анатоль, Шымук Віктар, Ягоўдзік Уладзімір.

ІІ. Мікашэвічы

Нарадзіліся: Мадэй БагданГарадзецкі Шыман.

Жылі (жывуць), бывалі: Верцель Леанід, Гардзіцкі Аляксей, Дзедзіна Надзея, Комар Сяргей, Нядзведскі УладзіслаўПархута Яраслаў, Плавінскі Уладзімір, Самуйлік Галіна, Федарэнка Андрэй

Выступалі: Акулін Эдуард, Бураўкін Генадзь, Вярцінскі Анатоль, Гальпяровіч Навум, Гілевіч Ніл, Дранько-Майсюк Леанід, Жуковіч Васіль, Зуёнак Васіль, Зэкаў Анатоль, Іпатава Вольга, Казько Віктар, Камейша Казімір, Камоцкі Алесь, Карамазаў Віктар, Ліхтаровіч Георгій, Лужанін Максім, Мароз Уладзімір, Мацвеенка Уладзімір, Мацяш Ніна, Пракаповіч Мікола, Прыгодзіч Зіновій, Скарынкін Уладзімір, Скобла Міхась, Чарняўскі Мікола, Ялугін Эрнэст.

ІІІ. Багданаўка

Нарадзіліся: Грыдзюшка ВольгаІльючык Мікала.

Выступалі: Арлоў Уладзімір.

IV. Бастынь

Нарадзіліся: Бензярук Анатоль.

Жылі, бывалі: Бензярук Расціслаў, Бутэвіч Анатоль, Купрэеў Мікола,  Пархута Яраслаў.

V. Бродніца

Нарадзіліся: Качаноўская (Чумак) Таццяна.

VI. Велута

Жылі: Панасюк Іван, Панасюк Ларыса.

VII. Вічын

Нарадзіліся: Казун Максім,  Паўловіч Павел.

Бывалі: Сербаў Ісаак.

VIII. Вулька 1

Жыве: Пратасавіцкая Анастасія.

IX. Вулька 2

Нарадзіліся: Яраховіч Марыя.

Х. Вялікія Чучавічы

Жыве: Хвастоў Яўген.

Бывалі: Сержпутоўскі Аляксандр.

ХІ. Дварэц

Нарадзіліся: Онгейберг Дзмітрый (Аркадзін Вадзім).

ХІІ. Дзятлавічы

Нарадзіліся: Дзедзіна Надзея

Бывалі: Брыль Янка, Архімандрыт Маркіан (Пётр Платонавіч).

ХІІІ. Дрэбск

Нарадзіліся: Казун Фёдар,Луд Павел

XIV. Дубаўка

Нарадзіліся: Макаловіч Іван.

Бывалі: Карлюкевіч Алесь.

XV. Кажан-Гарадок

Нарадзіліся: Гурбановіч Андрэй, Гусціновіч Васіль,  Зіміч Пётр, Туміловіч Васіль.

Бывалі: Авідзій Публій (згодна з паданнем), Контрым Казімір.

XVI. Лахаўка

Нарадзіўся: Нефідовіч Сцяпан.

XVII. Лахва

Нарадзіўся: Чапскі Мар'ян.

Жылі, бывалі: Карпенка Міхаіл, Караткевіч Уладзімір, Роўба Напалеон, Русецкая (Пільштынова) Саламея,  Сергіенка Яўгенія.

XVIII. Лобча

Жыве: Якавец Настасся.

Бывалі: Башлакоў Міхась.

XIX. Лунін

Нарадзіліся: Елянеўскі Мікалай.

Жылі, бывалі: Арабейка Іван, Бадак Алесь, Баравікова Раіса, Бензярук Анатоль, Блок Аляксандр, Вабішчэвіч Віктар, Валковіч Аляксандр, Гапееў Валерый, Жушма Васіль, Зянькевіч Рамуальд, Кавалевіч Мікалай, Карлюкевіч Алесь, Кобец Марыя, Крэйдзіч Анатоль, Крашэўскі Юзаф, Наварыч Алесь, Парчук Надзея, Савіч Франц, Сітуха Уладзімір.

ХХ. Любань

Жыве: Нефідовіч Сцяпан..

Бывалі: Вярцінскі Анатоль, Гілевіч Ніл, Клімовіч Уладзімір, Котляр Іван, Макаёнак Андрэй,  Макаль Пятрусь, Панчанка Пімен, Шамякін Іван.

ХХІ. Перунова

Нарадзіліся:Віктарава Лілія.

ХХІІ. Ракітна

Нарадзіліся: Туркевіч Васіль.

ХХІІІ. Сасноўка

Нарадзіліся: Харкевіч Уладзімір.

Жылі, жывуць: Крэйдзіч Анатоль

XXIV. Сінкевічы

Нарадзіліся: Валерый Пазнякевіч.Фядосік Віктар.

Жылі: Равяка Казімір, Фядосік Анатоль.

XXV. Цна

Нарадзіліся: Калінковіч Мікалай,  Калянковіч Іван.

XXVI. Язвінкі

Нарадзіліся: Арэшка Міхась.